نگهداری از قطعات الکترونیکی

لوازم الکترونیکی و کامپیوترها از قطعات حساس و گرانقیمتى چون آی سی ها تراشه ها، خازن ها و مقاومت و ترانزیستور تشکیل شده اند که باید نگهداری آنها را بلد باشیم.

مدت زمان مطالعه : ۲ دقیقه
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۸

 

نگه داری قطعات الکترونیکی

نکات عمومى و مهم در نگهداری لوازم الکترونیکی و کامپیوتر

لوازم الکترونیکی و کامپیوترها از قطعات حساس و گرانقیمتى چون آی سی ها تراشه ها، خازن ها و مقاومت و ترانزیستور تشکیل شده اند که باید به لطافت و حساسیت برخورد با اینگونه دستگاه ها و لوازم آگاه باشیم، نکات مهمی که در نگهداری این نوع لوازم عموما باید رعایت شود را برای شما یادآور میشویم:
۱٫ از قرار دادن لوازم الکترونیک در مکان های مرطوب خود داری کنید زیرا باعث صدمه دیدن برد و قطعات داخل آن می شود.
٢. از ضربه و تکانهای قوی به وسایل الکترونیکی و کامپیوتر خودداری نمایید که باعث شکستگى و صدمات جبران ناپذیر میشود.
٣. دستگاه های الکترونیکی را در مکان هایی قرار دهید که تهویه هوا براحتی صورت بگیرد، اینکار باعث خنک شدن قطعات الکترونیکى داخل دستگاه میشود، داغ شدن بیش از حد باعث آسیب جدى قطعات داخل خواهد شد.
٤. از پاشیدن آب و مایعات بر روی دستگاه های الکترونیکی و کامپیوتر جدا خودداری نمایید، زیرا آب و مایعات به نسبت ناخالصى رساناى جریان الکتریکى میباشد.
٥. حد الامکان دستگاه های الکترونیکی را سریع و پشت سر هم خاموش و روشن نکنید، قطع و وصل پى در پى ایمنى دستگاه شما را پایین آورده و باعث خرابى قطعات قدرت داخلى میشود .
٦. دستگاههایى که حاوى باطرى هستند و شارژ میشوند براى سلامت باطرى ها لازم است شارژ آن کاملا خالى نباشد و حداقل ٢٠ درصد شارژ داشته باشند، خالى ماندن باطرى طولانى مدت باعث معیوب شدن سل هاى داخل خواهد شد.