راهکار های افزایش عمر تلفن بی سیم

گوشی های تلفن بی سیم امروزی، از باتری لیتیومی با کیفیت بسیار بالا و طول عمر بیشتر استفاده می کنند.

مدت زمان مطالعه : ۳ دقیقه
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۰۹

افزایش عمر باتری تلفن

مقدمه

ازجمله اشتباهات بسیار رایجی که در استفاده از گوشی بی سیم دیده می شود، این است که کاربر بعد از هر بار استفاده از تلفن، آن را بر روی پایه شارژر (پایه دستگاه) قرار می دهد.
برای باتری هایی که توسط شرکت سازنده بر روی دستگاه تعبیه شده است، حساب ویژه باز کنید، چراکه قابلیت نگهداری شارژ این نوع باتری ها بسیار بالا بوده و در صورت خرابی، باتری های موجود در بازار کارایی به اندازه باتری های تعبیه شده توسط شرکت سازنده نخواهند داشت. از این رو، برای آن که عمر باتری طولانی شود، بعد از آن که تلفن را تا ۱۰۰ درصد کامل شارژ کردید، تا زمان اخطار دستگاه، آن را بر روی پایه شارژر قرار ندهید.

مراقبت از دستگاه تلفن

۱٫ پرتاب کردن و یا ضربه زدن به گوشی بی سیم ممکن است به قطعات داخلی دستگاه آسیب برساند.

۲٫ به اندازه ای که به دور نگه داشتن گوشی هوشمند خود از آب و رطوبت حساس هستید، گوشی های بی سیم خود را نیز از هرگونه رطوبت دور نگه دارید. به اندازه ای که می توان گفت گوشی های بی سیم به اندازه گوشی های هوشمند شما در برابر رطوبت محافظ نیستند. پس گوشی بی سیم خود را بعد از پایان مکالمه بر روی کابینت در کنار سینک ظرفشویی رها نکنید! آب باعث می شود تا پردازنده های داخل گوشی از بین رفته و یا دچار سوختگی های خاص و غیرقابل تعمیری شوند.

۳٫ سعی کنید تلفن بی سیم خود را در یک مکان خوب و به دور از گرد و خاک زیاد نگهداری کنید. گرد و خاک می تواند با نفوذ به منافذ دکمه های تلفن بی سیم، در عملکرد آن ها اختلال ایجاد نماید.

۴٫ اگر دکمه های گوشی تلفن بی سیم شما از کار افتاده است، می توانید دستگاه را باز کرده و کیت صفحه کلید را گردکیری کنید. گرد و خاک می تواند مانع از درست کار کردن دستگاه شود.

باتری تلفن های بی سیم

این باتری ها معمولا در دو جنس ساخته می شوند. در آمپرهای پایین آن‌ها را از جنس نیکل کادمیوم هستند و در آمپرهای بالا جنس آن‌ها نیکل متال هیدرید می‌باشد. هر مدل تلفن بیسیم بسته به کدهایی که برای آن تعریف شده‌اند از یک نوع خاصی از باتری ها استفاده می‌کند. به طور معمول باتری هایی که در گوشی های بیسیم استفاده می‌شوند با پیشوند HHR شروع می‌شوند.

شارژ اولیه

عمولا شرکت‌های سازنده توصیه می‌کنند برای عمر بهتر باتری‌ها در دراز مدت، مدت زمان مشخصی را به شارژ اولیه آن‌ها اختصاص دهید. در این مدت شما نباید از تلفن بیسیم استفاده کنید و آن را از پایه جدا کنید. این مدت زمان معمولا برای برندها و انواع مختلف، متفاوت است. برخی از سازنده‌ها ۲۴ ساعت را زمان مناسب شارژ اولیه معرفی می‌کنند. در حالی که برخی دیگر ۲۰ و یا ۱۲ ساعت را پیشنهاد می‌کنند.
اما در صورتی که از باتری های اورجینال شرکت پاناسونیک استفاده می‌کنید؛ پیشنهاد می‌شود؛ ۷ ساعت را به شارژ شدن اولیه باتری ها اختصاص دهید. این کار باعث می‌شود که در دراز مدت، عملکرد باتری ها با اخلال مواجه نشده و عمر مفید آن‌ها پایین نیاید. در طول این ۷ ساعت توصیه می‌شود از تلفن بیسیم هیچ استفاده‌ای ننمایید.

عمر باتری های خود را افزایش دهید

یکی از نکات کلیدی و بسیار مهم در زمینه استفاده از تلفن های بیسیم، شارژ درست و اصولی آن‌ها است. یک عادت غلط و البته خطرناک در زمینه استفاده از این تلفن‌ها، این است که فرد بعد از هربار صحبت با گوشی بیسیم، دوباره آن را بر روی پایه قرار می‌دهد. این کار باعث کوتاه شدن عمر باتری می‌شود.
توصیه می‌شود هر بار که گوشی بیسیم را به به صورت کامل شارژ می‌کنید، تا خالی شدن دوباره آن صبر کرده و سپس آن را به منظور شارژ شدن بر روی پایه قرار دهید. رعایت همین نکته ساده اما بسیار مهم، می‌تواند در عمر باتری شما تاثیر زیادی بگذارد.
همچنین بنا بر تجربه‌ای که ما در این زمینه به دست آورده‌ایم به شما توصیه می‌کنیم که در ماه یکبار اجازه دهید که شارژ گوشی بیسیم به طور کامل خالی شود و سپس آن را مجددا شارژ نمایید. این اصل یک قانون ثابت شده نیست؛ اما بر اساس مشاهدات تجربی، تاثیر آن بر افزایش عمر باتری ثابت شده است.

قیمت انواع باتری تلفن بی سیم

جهت اطلاع از قیمت به روز باتری های تلفن ی سیم موجود در فروشگاه ما می توانید به صورت ۲۴ ساعته با عارف الکترونیک تماس بگیرید.

خرید باتری تلفن بی سیم

شما جهت خرید انواع باتری تلفن بی سیم می توانید سفارش خود را به شماره واتساپ ۰۹۲۰۳۲۱۳۲۴۰ و یا به صورت اینترنتی از طریق وبسایت عارف الکترونیک سفارش دهید.